Když hory mlčí, je čas na domorodé stezky

Domorodé stezky

Když je klid v horách, to je pro pravé horaly ten nejlepší čas, obout boty, hodit bágl na záda a vydat se na domorodé stezky. Když jen vítr v horách vypráví svou píseň stromům, tráva tiše ševelí a po nebi se honí mraky.

Co jsou domorodé stezky

Domorodé stezky jsou mou myšlenkou a mým know-how, kterému se věnuji na stránkách Jesenický domorodec. Jde velmi zjednodušeně řečeno o stezky, po kterých chodí místní člověk – DOMORODEC. Jako domorodec své stezky sdílím různými způsoby s ostatními lidmi, jimž je tento koncept blízký.

Základem je myšlenka objevování světa kolem nás a psaní o „obyčejných“ místech, která velmi důvěrně znám. Podstatnou je láska k místu, o kterém píšu, a které s vámi sdílím. Protože teprve emocionální osobní vztah dává celému konceptu ten pravý pozitivní náboj a energii, která vám může kromě informací přinést do života i něco navíc.

Tím navíc může být pravidelný pohyb, získávání nové energie, objevování nových věcí kolem vás, … a nekonečné množství dalších věcí. Já vám mohu pomoci nastartovat tento proces svými stezkami, ale dál už je to jen na vás.

Domorodé stezky

Jesenické domorodé stezky

Protože žiji v Jeseníkách, jsou mými stezkami domorodé stezky v Jeseníkách. Jsou to tedy stezky, které důvěrné znám, které mám ráda, a o které se chci s vámi podělit. Jsem Jesenický domorodec a o tom, jak jsem se jím stala, si můžete přečíst v mém příběhu. Bez lesa, potažmo bez jesenické přírody, bych já ten svůj drsnej život určitě nepřežila.

Mé domorodé stezky jsou sepsány v e-booku, který je součástí internetu a je tedy pro vás lehce dostupný. Kromě rychle dostupných informací o místech a trasách můžete získat širší vhled na Jeseníky, doplněný autorskými fotkami.

Vybírala jsem pečlivě, které stezky do e-booku zařadit a zvolila jsem stezky z různých částí Jeseníků. Jeseníky jsou obrovské a vy z nich poznáte alespoň jejich malou různorodou část. Snad vám tyto stezky pomohou k objevování krás Jeseníků a také k nacházení nových krás i tam u vás doma.

Víte, kdy se na domorodé stezky vydat?

Kdy? Právě teď v téhle chvíli. Je jedno, jestli je jaro nebo podzim, protože po Jeseníkách se dá toulat v každém ročním období. V každé roční době. Každá z nich má něco do sebe a místa, o kterých v e-booku píši, vypadají pokaždé jinak.

 Trend, který ve světě vládně již nějakou dobu, se konečně dostává i k nám. Lidé zjišťují, jak málo potřebují k životu. Koncept domorodých stezek do toho pěkně zapadá. A já mám radost, že jsem u toho, a že to mohu předávat dál.

Domorodé stezky

Trochu jsem váhala, zda dávat své znalosti Jeseníků dalším lidem. Někteří lidé mě také odrazovali, že méně známá místa mají zůstat pouze a jenom jim. Měli obavy z davů v místech, které mají rádi a já to chápu. A i z tohoto hlediska jsem proto stezky zařazené do e-booku vybírala. 

Vím také, že pojetí domorodých stezek není pro všechny, že je pouze pro určitým způsobem nastavené lidi. Je mi proto jasné, že se díky tomu mé domorodé stezky dostanou jenom k lidem, od kterých horám nic nehrozí.

Pokud tedy máte pocit, že je to pro vás to pravé a nevíte, jak se po domorodých stezkách vydat, pak vám pomůže můj e-book: Jeseníky cestou domorodce, krok za krokem méně známými místy.

Staňte se objevitelem a vydejte se do Jeseníků cestou domorodce

Můj e-book, který volně navazuje na e-book 5 tajemství Jeseníků, která ještě neznáte, vás již zavede na konkrétní místa. Vydáte se se mnou na 15 cest z různých částí Jeseníků, kterými vás provedu krok za krokem. 

JESENÍKY CESTOU DOMORODCE

Hory dokáží změnit váš život k nepoznání. Já to mohu tvrdit, sama jsem to zažila na vlastní kůži.

 

Vydejte se na dobrodružnou cestu po mých stopách 🙂

— S láskou Ivana, jesenický domorodec


LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE MU LIKE A SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI NA FACEBOOKU 🙂

MŮŽETE MI TO TAKÉ NAPSAT TADY DOLE DO KOMENTÁŘE 🙂

Facebook Comments Box

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');