Můžete být také domorodcem

Najděte v sobě to nejlepší a staňte se domorodcem i vy

JAK BÝT DOMORODCEM

Moje původní myšlenka tohoto blogu byla, provádět vás pomocí těchto stránek a mých e-booků Jeseníky, dělit se s vámi o své znalosti i myšlenky. Jenomže časem jsem si všimla, že někteří z vás, i když je vám můj koncept blízký, se prostě do Jeseníků z různých důvodů dostat nemohou. Ať už roli hraje vzdálenost, zdraví, finance apod.

Začala jsem tedy uvažovat nad tím, co s tím. Jak vám mohu pomoci. 

Přišla jsem na to, že nemusíte jezdit do Jeseníků, abyste ochutnali, jak být jesenickým domorodcem. Kdepak, to opravdu není nutné. Můžete být domorodcem bez toho, abyste někam jezdili. Můžete být domorodcem tam u vás, doma. 

Domorodcem se může stát každý z vás. Stačí, když budete:

Znát důvěrně nějaké místo nebo krajinu

Kdo z nás by nějakou krajinu či místo neznal, nežijeme přece ve vzduchoprázdnu. Musí to ale být místo, ke kterému máte vztah, keré máte rádi a rádi se také o něm bavíte s ostatními lidmi.

Chtít předat to, co víte, ostatním lidem

To, co o místě víte je pak potřeba předat. Psát články, tvořit příspěvky na sociální sítě, psát ebooky. Najít prostě cestu, jak to všechno předat lidem.

Žít stylem domorodce

Být domorodcem je životní styl. Propojení pohybu, duchovního poznání a kreativity. Znamená to, že by vás to mělo bavit. Bez toho by to opravdu nešlo.

 Krajinu za vašimi humny znáte nejlépe vy sami

Kdo by tedy o ní měl lidem vyprávět lépe, než vy

Domorodé zkušenosti

V této sekci se chci s vámi podělit hlavně o své domorodé zkušenosti. Najdete zde i konkrétní metody a postupy, které osobně využívám, zrovna tak jako úvahy nad životem a světem. 

Jeseníky a jiné krajiny

Jeseníky a jiné krajiny. Úvahy nad krajinou Nového Zélandu, nad zemí Navahů a nad nemocnou zemí přicházející nejen o stromy. Proč píši já, jesenický domorodec, o Novém Zélandu nebo zemi…

Nemusíte jezdit na konec světa, stačí vylézt na nejbližší kopec

Víte, že někteří lidé na nebližším kopci nikdy nebyli? A víte, že některé děti nikdy nebyly v lese?

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');