Dejte o sobě vědět, pište mi třeba přímo sem

VAŠE DOPISY MI DÁVAJÍ SÍLU

Ještě nedávno jsem si nedokázala představit, že tvořím web, píšu články a e-booky, a že to všechno dokonce někdo bude číst.

A najednou čtu vaše krásné dopisy a pociťuji nesmírnou radost.

Pište dál, napište i pro ostatní lidi, co by vás zajímalo, kde jste v Jeseníkách byli, kam byste se chtěli podívat a jak vám v tom mohu pomoci.

– S láskou Ivana, jesenický domorodec


Vaše dopisy a zprávy jsou sice pro mě, ale jsou hlavně o vás

Ráda čtu vaše dopisy z celé republiky, ze kterých je cítit taková láska, že se mi až tají dech. Je to láska k Jeseníkům, k přírodě, ke krásným místům kolem nás.  A já pak vím, že to je něco, co máme společné, a že tvoření tohoto webu má smysl.

Co skvělého jste už napsali

Dobrý večer.
Před více než 400 lety korejský zenový mistr Sosan napsal báseň:
„Přes kameny se hrne hučící potok, na břehu jezírka houstne zelená tráva. Prázdné hory jsou plné větru a deště…“

Slova „prázdné hory jsou plné větru a deště“ mají na mě velmi silný účinek – jsou pro mě magická. Nevím proč.

A jako by to bylo dnes a tady – hory byly opravdu prázdné. Pak byly plné větru, nakonec se přidal i déšť… Prázdné a přesto Plné. Plné a přesto Prázdné.

Indický mudrc Nisargadatta řekl: Láska říká: „Já jsem všechno.“ Moudrost říká: „Já nejsem nic.“ A mezi těmito dvěma břehy plyne můj život. Všechno i Nic.

Jistě z přílohy poznáte, kde jsem dnes byl – i Vaší zásluhou.
Děkuji. 

Igor Huňady, Šumperk

Dobrý večer, hodiny právě ukazují 23.23 a já dočetla Vaši skvělou knihu. Je krásná moc děkujeme. Do Jeseníku jel poprvé manžel co by lázeńský host v roce 2002. Od té doby se tam vracíme každý rok jako vlaštovky – turisté.

Odjíždíme zítra dopoledne a už se moc těšíme.

Lenka a Jirka, Děčín

Ivanko, přeju hezký den a děkuji Vám za odkaz na zlato. Umíte to moc hezky podat, zkrátka jste básník turista… 🙂 🙂 Mějte se hezky a někdy na shledanou.

L.M., Bruntál

Dobrý den. Musím Vám to už napsat. Moc Vám fandím, děláte krásné věci, které nás inspirují. Nevím jak to vyjádřit. Možná to stačí. 

Prostě ,,Ať se daří“.

P.K., Vrbno pod Pradědem

Dobrý den, díky moc za blog, jsem za něj vděčná. Jezdíme do Karlovy Studánky na dovolenou i během roku jak to jde, je tu nádherně. Tento týden jsme už mohli chodit na túry, bohužel nemoc přišla nečekaně. Nedá se vše stihnout za týden, ale pořád nacházíme krásy Jeseníků. Doufám že se ještě letos do hor dostaneme.

Přeji Vám mnoho úspěchů a pěkný den.

N.H., Přibyslav

Dobrý den, moc se mi líbí vaše psaní a focení o Jeseníkách.

Hory jsem začal poznávat s rodiči v 11 letech, jezdili jsme do kempu ve Vrbně pod Pradědem a vyráželi na známé i méně známé trasy. Táta byl na plánování netradičních tras přeborník, v té době jsem protestoval, ale dnes jsem mu za to vděčný a určitě jsem něco podědil.

Rád se toulám cestou necestou, mým snem bylo žít na horách od 800 m.n. výš, provozovat chatu a mít pastviny se zvířaty. Dneska mám pastviny se zvířaty, provozují agroturistiku. Hory mě pořad lákají a jsem rád když mimo sezónu procházím okolí do 50km.

Čtení o Jeseníkách mě donutilo vzít mapu a ověřit si že jsou opravdu tak členíté a rozlehlé, a je tomu opravdu tak. Naposledy jsem byl ve Zlatých Horách, v okolí mě zaujalo poutní místo Marie Pomocné s pramenem.

Pište a foťte dále, třeba o pramenech a studánkách. Držím palce, ať se vám dílo daří.

V.B.

Také se můžeme spojit jinak

Pište mi třeba na e-mail nebo se potkejme na sociálních sítích

ivana@ivanametelkova.cz

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');