Jak jsem (ne)napsala článek: “Proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou?”

zimní dovolená

Zimní dovolená. Sedla jsem si k počítači, že napíši článek s názvem “Proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou?” Vyťukala jsem nadpis a pak jsem hodinu zírala do monitoru a … a nic.

A proč chci vlastně takový článek psát?

Dostala jsem totiž takovou radu od svého kamaráda, když jsem uvažovala o čtenosti svých článků. 

Řekl mi: “Napiš něco, co lidé aktuálně potřebují.” 

A sypal z rukávu jedno téma za druhým: “Kam na lyže v Jeseníkách?” nebo “Proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou?” nebo “7 důvodů, proč vyrazit do Jeseníků v zimě s rodinou”, … “7 tipů na nezapomenutelný silvestr v Jeseníkách”.

Poslouchala jsem ta slova a říkala jsem si: “Hm, to je jako z nějakého obecního propagačního plátku”. Ale nechtěla jsem zahodit dobře míněnou radu, které si vážím, a tak jsem si řekla, že to tedy zkusím. Třeba to opravdu bude mé čtenáře zajímat (Opravdu vás některé ta témata zajímají? Nebo máte návrh na jiné téma? Písněte mi o tom).

6 věcí, proč jsou Jeseníky ideální pro zimní dovolenou

Sedla jsem si k počítači, napsala jsem nadpis a začala jsem přemýšlet, proč jsou vlastně Jeseníky ideální pro zimní dovolenou a co bych o tom mohla napsat? Nakonec jsem sesumírovala 6 věcí:

  1. První, co mě napadlo bylo, že Jeseníky (a Rychleby samozřejmě) jsou v hřebenové části dost vysoké, takže zde bývá dostatek sněhu, i když sníh jinde není. To je jejich hlavní deviza. Ovčárna, Červenohorské sedlo, Šerák, Paprsek. To jsou ta místa, kde když není sníh zde, tak už nikde. Ovčárna je navíc jediné místo, kde najdete pouze přírodní sníh.
  2. Jsou tu skvělé sjezdovky a snowparky (Malá Morávka, Karlov, Ovčárna, Vrbno pod Pradědem, Filipovice, Červenohorské sedlo, Kouty, Přemyslov, Ramzová – Šerák, Petříkov, Paprsek, …)
  3. Najdete zde upravované běžecké stopy a skialpové terény.
  4. Jsou tu hotely, pensiony, chaty a chalupy, kde se o vás skvěle postarají.
  5. Jsou tu welnes centra a lázně, kde dají vaše tělo zase dohromady.
Pohyb v přírodě a přátelé
Pohyb v přírodě a přátelé

Zatím je to 5 věcí, jistě jste si všimli.

A co bych mohla napsat o 6. věci?

Psala bych o tom, jaké scenérie dokáže v zimě vykouzlit inverze z mraků a mlh, které se válí dole v údolí, keré nemá o kráse nahoře na hřebenech ani ponětí. Psala bych o námraze, která vyčaruje jemné bílé krajky z bezlistých větví stromů. Psala bych o třpytících se sněhových pláních i o bílé tmě a vichru za sněhových bouří. Psala bych o bílých stopách a kouřícím dechu lyžařů za mrazivých dní. Psala bych o smrcích obalených námrazou, které jsou jako postavy stojící navěky na hřebenech. Psala bych o ošlehaných skalách, zmrzlých tvářích a slunci vyhoupnutém na modrém nebi.

O tom všem bych psala a stále by to bylo málo na to, abych postihla všechnu tu zimní jesenickou krásu.

A to je tak asi vše, co bych k tomu mohla napsat. A asi si říkáte, že to není nic výjimečného protože stejně jsou na tom i ostatní hory s podobnou nadmořskou výškou, jako Krkonoše, Jizerky apod. A přesto Jeseníky jsou ideální hory pro zimní dovolenou.

Proč jsem článek (ne)napsala?

Takže ještě jednou. Sedla jsem si k počítači a vyťukala jsem na klávesnici nadpis. A po hodině zírání do monitoru jsem začala přemýšlet, proč zřejmě ne-mohu napsat článek, jaký po mně chtěl můj kamarád. Je to proto, že můj blog je sice i obchodní, ale je i něco daleko víc.

Vším, co jsem kdy dělala jsem chtěla měnit svět v něco nového a lepšího. Věřím totiž v jiný způsob myšlení, než je obyčejné brblání na poměry a dělání věcí, které vám zrovna přistanou na stole.

Věci chci měnit tím, že do svého tvoření dávám ze sebe, ze svých myšlenek a zkušeností to nejlepší tak, aby to lidem přinášelo nejenom fyzickou, ale i mentální hodnotu. Prostě na svém blogu a v e-boocích píši o Jeseníkách tak, aby lidé měli chuť se do nich hned vydat.

Mám sen…

Už dlouho mám sen, že lidé vnímají jesenickou krajinu jako něco neobyčejného, že Jeseníky a Rychleby jsou pro lidi nejen krajinou dobrodružství a zážitků, ale i osobní inspirace, relaxace, svobody a krásy. Jsou něčím, co obohatí jejich běžný život.

Namrzlá něžná krása
Namrzlá něžná krása

Mé e-booky vám v tom mohou zcela prakticky pomoci. Píši v nich o cestách, po kterých se můžete v Jeseníkách vydat a o místech, která můžete navštívit. Ale to, jaké Jeseníky budou pro vás osobně, to můžete s mou pomocí objevit pouze sami.

Svět, který můžete v Jeseníkách najít, je totiž jen o nastavení vaší hlavy. Máte ho ve své představivosti a ve svém momentálním rozpoložení, které z velké části ovlivňuje, zda Jeseníky dokážete vnímat nebo jen konzumovat. Krajinu dnes totiž často vnímáme jako místo, kam jezdíme hledat různé zážitky, ne jako to, s čím jsme bytostně spojeni.

Nejen článek Jeseníky jsou ideální pro zimní dovolenou

Ano, Jeseníky jsou ideální hory nejen pro zimní dovolenou, pro mě a celou řadu dalších lidí. Ale jestli i pro vás, to musíte objevit sami. A nabízím vám řešení.

Na svém blogu píši o Jeseníkách jinak, než najdete na různých oficielních propagačních stránkách. Přináším vám pohled na Jeseníky očima domorodce, který zde opravdu žije, a který vám Jeseníky nabízí jako krajinu plnou neobyčejných věcí. Krajinu, která vám otevře nejenom vnější pohledy na krásná místa, ale ovlivní i váš vnitřní život a pohled na sebe sama.

Jako první krok pro vaše objevy jsem pro vás připravila e-book 5 tajemství Jeseníků, která ještě neznáte, ve kterém vám Jeseníky a jejich tajemství na 28 stránkách představím.

Objevte i vy 5 tajemství Jeseníků, které ještě neznáte a udělejte tak první krok k získání své duševní i tělesné energie, úžasných zážitků a poznání nových míst očima domorodce.

E-book ode mě dostanete jako dárek:

5 tajemství Jeseníků

Může to znít neuvěřitelně, ale e-book už pomohl stovkám lidí v prvních krůčcích k objevení Jeseníků, hlubokých prožitků a skvělých zážitků. Zde je pár příkladů jako důkaz:


Ivo, děkuji za Váš e-book. Přečetla jsem ho jedním dechem. V Jeseníkách jsem nikdy nebyla, ale po přečtení e-booku jsem měla nutkavý pocit sbalit a vyrazit, tak moc se mi líbil. Přeji Vám hodně zdraví, úspěchů a kdoví, možná se tam jednou potkáme.

Michaela Holinská, Jidřichův Hradec
 

Tento e-book doporučuji všem lidem, kteří mají rádi hory a přitom touží vyhledat a pak objevovat ještě nepoznané oblasti naší republiky. E-book dá první vhled do krásné krajiny Jeseníků. Navíc je psán tak, že člověk získá chuť se do hor hned vydat… a začít zkoumat ta tajemná místa, co se tu mohou skrývat. Těším se na další pokračování tohoto pěkného projektu. Děkuji.

 
Vlaďka Botlíková, Praha
 

Díky e-booku, který si stáhnete zde, získáte kus inspirace, která nastartuje vaše kroky k novým objevům v Jeseníkách, k lepší kondici, větší energii a skvělým zážitkům. Hory dokáží změnit váš život k nepoznání. Já to mohu tvrdit, sama jsem to zažila na vlastní kůži.

Přeji vám sílu, ať je tento rok pro vás objevným rokem.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO SE SVÝMI PŘÁTELI. MOC MI POMŮŽETE.

Facebook Comments Box

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

); ga('set', 'forceSSL', true); ga('send', 'pageview');